Tabletki na odchudzanie – opinie i skuteczność

tabletki na odchudzanie

Chciałabyś przyspieszyć efekty Twojej diety odchudzającej? A może chciałabyś sprawić, żeby ćwiczenia, które stosujesz na odchudzanie przynosiły większe korzyści Tobie i Twoim bliskim? Najlepszym wyjściem ku temu oprócz fundamentalnych kwestii takich jak:

  • Przestrzeganie Twojego planu treningowego
  • Trzymanie się ściśle wyznaczonej diety (np. 1000 kalorii)
  • Życie w zgodzie z samym sobą

jest w mojej opinii zakup tabletek odchudzających lub innych specyfików farmaceutycznych, które pomogą niejako dojść do oczekiwanych rezultatów szybciej. Nie spodziewaj się jednak cudu. Tabletki takie mają za zadanie jedynie wspomóc Cię w trudnej drodze walki ze zbędnymi kilogramami. Nie zrobią całej pracy za Ciebie. Fundamentalne w tym wypadku jest bowiem odpowiednie nastawienie do farmaceutyków stosowanych w celu utraty wagi. Kobiety, które kupują podobnego rodzaju wynalazki z myślą, że same zażywanie zmieni ich sylwetkę, że samo ich zażywanie spowoduje spadek ich wagi są w wielkim błędzie – to trzeba uczciwie powiedzieć.

Podstawą każdej diety, tak jak mówiłem wcześniej jest przede wszystkim dyscyplina. Jeśli postanowisz sobie raz, że nie będziesz jadła pewnych potraw, że będziesz regularnie ćwiczyła – rób tak! Nie trzymanie się początkowych ustaleń w wielu przypadkach skutkuje brakiem efektów lub efektem jo-jo.

A wracając do tabletek odchudzajacych – wielokrotnie potwierdzono, że kobiety je stosujące odnosiły sporo większe efekty od tych, które nie miały z nimi styczności (być może po części odegrał tu swoją rolę efekt placebo?). Jeśłi jednak chciałąbyś nabyć je przygotuj się na wydatek rzędu przynajmniej 100 zł, bo tyle kosztują przyzwoitej jakości farmaceutyki. Tabletki odchudzające są Twoją odpowiedzią na pytanie: jak szybko schudnąć.

Skuteczność tabletek odchudzających

Jak bardzo zapewnienia producentów takich produktów jak tabletki odchudzające rozmijają się z rzeczywistą ich skutecznością? Czy naprawdę wspomagają metabolizm we wszystkich wymienionych zakresach?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: TAK.

Co jednak z niezadowolonymi użytkownikami suplementów, którzy nie osiągnęli wymarzonego rezultatu? Można odpowiedzieć banalnie, że nie każdego da się zadowolić, ale to byłoby pójściem na łatwiznę. Chodzi o to, że cudów nie ma i nie warto ich się spodziewać od samego łykania pigułek.

Ich skuteczność mierzona jest zaangażowaniem odchudzającej się osoby. Od ilości i intensywności procesów podjętych w ramach odchudzania zależy skuteczność tabletek.

Prosty przykład: sportowcy wyczynowi korzystają często z takich uzupełnień diety jak witamina C, lecytyna, witamina E, l-karnityna itp. każdy z wymienionych nie działa w zamierzony sposób (pozostawiając jedynie ślad w krwiobiegu), kiedy organizm człowieka nie jest poddawany wysiłkowi, kiedy nie wypełnia funkcji, którą suplement uzupełnia i wspomaga.

Właśnie. Bo tak naprawdę suplement służy zwielokrotnieniu efektu, którym jest rozpoczęcie procesu odchudzania. Żeby był skuteczny, możemy się wspomóc właśnie takimi tabletkami na odchudzanie, ale one nie zastąpią wysiłku fizycznego, ani tym bardziej diety.

Cały proces przebiega trzema drogami (oczywiście w uproszczeniu).

  1. Dieta, czyli właściwy sposób odżywiania, który wymaga paru wyrzeczeń, ale bardzo dobrze działa na zdrowie, bo wystarczająco dużo „śmieci” jemy na co dzień.
  2. Trening odchudzający, czyli trochę ruchu; bardziej od intensywności liczy się regularność, systematyczność, bo to ona usprawnia metabolizm.
  3. Tabletki na odchudzanie, czyli DODATKI uzupełniające to, czego w diecie brakuje, oraz dodatek ziół i składników naturalnych, które powodują, że efekt ćwiczeń i diety jest znacznie bardziej wymierny.

Spalacze tłuczczu – Fat burnery – jak działają?

Na każdym etapie swojego życia mamy inną zdolność metaboliczną. Kiedy mijamy 40-ty rok życia nasz metabolizm zwalnia – należy to wziąć pod uwagę. O ile dla młodych ludzi tabletki odchudzające hamujące łaknienie będą dobrym rozwiązaniem, o tyle dla ludzi w średnim wieku lepsze będą środki na odchudzanie zwiększające możliwości trawienia – np. te z zieloną herbatą. Ćwiczący natomiast sięgną po fat burnery.

Najbardziej znaną odmianą suplementów diety są spalacze tłuszczów (ang. fatburner). Często stosowane przez amatorów siłowni i rozbudowy tkanki mięśniowej – trening siłowy, o czym warto wspomnieć, jest wskazany do początkowego odchudzania – żeby wyprodukować jedną jednostkę mięśni potrzeba aż siedmiu jednostek tłuszczu nagromadzonego w ciele.

Spalacze tłuszczów są doskonałym przykładem działania suplementów – nie działają, kiedy wraz z połykaniem kolejnych kapsułek nie stosujemy żadnych ćwiczeń fizycznych. Ich skład u prawie wszystkich producentów jest podobny: l-karnityna, kofeina, tauryna, guarana.

Istnieją jeszcze suplementy, które blokują wchłanianie do organizmu tłuszczu spożywanego w posiłku. Oczywiście nie powinny blokować całego, bo tłuszcz również jest potrzebny naszemu ciału, np. żeby utrzymać stałą temperaturę narządów wewnętrznych.

Suplementy diety mają tę dodatkową właściwość, że nie tylko spalają tłuszcz, ale mają za zadanie powstrzymywać jego odkładanie się w organizmie ludzkim. Środki na odchudzanie wstrzymują nie tyle tłuszcz, ile wchłanianie się węglowodanów, które są rozkładane w naszym organizmie do struktury tłuszczowej i trafiają pod skórę w jego postaci.

Oczywiście niemożliwe jest zablokowanie całego tłuszczu, czy wszystkich węglowodanów – nawet jakby było to byłby to ryzykowny proces – ciało potrzebuje tych składników do normalnego funkcjonowania. Zadaniem specyfików odchudzających jest przeważnie zablokowanie około jednej trzeciej ilości wspomnianych składników odżywczych.

Uwaga! Fat Burner nie zastąpi diety ani ćwiczeń!

Kobiety tyją najczęściej na biodrach, a mężczyźni na brzuchu. Dlaczego tak jest? Ponieważ ewolucja wykształciła w nas zdolność do odkładania tłuszczu tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny. U kobiet biodra są miejscem, z którego tłuszcz znika w ostatniej kolejności. Szerokie biodra są gwarantem donoszenia ciąży, a więc przetrwania. U mężczyzn zaś ostatni tłuszcz schodzi z brzucha, bo jako taki ogrzewa organy wewnętrzne i gwarantuje przetrwanie również.

W dzisiejszych czasach, kiedy nie potrzebujemy już uganiać się za zwierzyną, a przeżywalność noworodków jest znacznie wyższa niż kiedyś, pozbycie się tłuszczu z tych „mało-atrakcyjnych” miejsc na naszym ciele jawi się dla wielu problemem, obok którego nie chcą przejść obojętnie.

Zasłaniamy się również brakiem czasu na ćwiczenia, brakiem motywacji w utrzymaniu diety. To wszystko prowadzi w kierunku łatwych rozwiązań. Takich, których efekty można osiągnąć w miarę szybko a ich skuteczność jest potwierdzona.

Rozwiązanie problemu nadwagi?

Takim rozwiązaniem są fat burnery.

Fat burner (ang. spalacz tłuszczu), to suplement diety stosowany przede wszystkim przez kulturystów i amatorów sportów siłowych. Spala tłuszcz, zwielokrotniając efekty ćwiczeń fizycznych – zamianę tłuszczu w masę mięśniową.

Ważna uwaga: Fat Burner nie spala tłuszczu sam. Owszem ma stymulujący wpływ na metabolizm, ale ten środek na odchudzanie jest wspomaganiem metabolizmu rozbudzonego ćwiczeniami, nie cudowną tabletką, dzięki której będziemy mogli jeść co będziemy chcieli i siedzieć dalej na kanapie.

Naturalny fat burner czy tabletki na odchudzanie?

Żeby uaktywnić przemianę materii potrzeba magnezu, który pobudza blisko 300 enzymów naszego organizmu. Można go znaleźć w orzechach, kakao, kawie, dzikim ryżu, ziarnie i herbacie, a także przede wszystkim w wodzie mineralnej.

Drugim powszechnym fat burnerem jest witamina C. Odkryta w 1928, jest cennym składnikiem zawierającym właściwości odnowy skóry, komórek utraconych w wyniku intensywnych ćwiczeń fizycznych (warto zażywać, kiedy się ćwiczy wysiłkowo, tuż po treningu – u ćwiczących bardzo podnosi odporność na infekcje). C przede wszystkim rozkłada tłuszcz, co powoduje w konsekwencji utratę wagi. Oczywiście witamina C jest zawarta w dużej mierze w owocach cytrusowych.

Przestroga na koniec

W aptekach i przez Internet, ale również w sklepach z odżywkami można kupić fat burnery w postaci takiej jak tabletki odchudzające, czyli suplementy diety. Jednak przestrzegamy przed kupowaniem i łykaniem bez opamiętania, jeśli nie stosujemy żadnej diety ani ćwiczeń.

Tak jak każde naturalne tabletki odchudzające, również fat burner jest tylko częścią składową procesu odchudzania. Najważniejsza rzecz to ćwiczyć i pilnować tego co jemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.