Revitalum Mind Plus – opinia o tabletkach na poprawę pamięci

Suplementy diety na poprawę pamięci i koncentracji cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród osób starszych, jak również pracujących umysłowo a zwłaszcza wśród studentów. Nasz mózg ma swoje ograniczenia, nie zawsze potrafi przyswoić tak duże ilości informacji, jakie próbujemy do niego „załadować”. Nie dziwi więc nikogo, że na rynku farmaceutycznym jest coraz więcej preparatów, które mają wspomagać procesy myślowe. Wśród dostępnych preparatów, zainteresowanie wzbudza Revitalium Mind Plus. Czy ma on deklarowaną skuteczność?

Kogo dotyczą problemy z koncentracją i pamięcią?

Wiele osób może sądzić, że problemy z pamięcią i koncentracją to domena osób starszych. Jednak najnowsze badania wskazują, że o wiele większe problemy z pamięcią dotyczą osób z pokolenia Y. Sondaż przeprowadzony w USA przez Trending Machine przeanalizował wypowiedzi osób w wieku 18-34 lat. Wynika sondażu jasno wskazują, że osoby w tym wieku są bardziej zagubione w rzeczywistości niż osoby po 55 roku życia.

Revitalum Mind Plus – skuteczny sposób zwalczenia problemów z pamięcią i koncentracją

Rozpowszechniający się problem sprawił że koncerny farmaceutyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych preparatów poprawiających funkcjonowanie ludzkiego mózgu a więc działających na poprawę pamięci i koncentracji.

Obecnie największą popularność zdobywa preparat o nazwie Revitalium Mind Plus, który robi ogromną furorę w Stanach Zjednoczonych. Co decyduje o tak dużej jego skuteczności?

Revitalium Mind Plus – dobrany skład w optymalnych proporcjach

O skuteczności preparatu decyduje w dużej mierze dobór składników aktywnych oraz ich stężenie, jakiego nie spotyka się w innych preparatach.

Wśród najważniejszych składników Revitalium Mind Plus należy wymienić lecytynę sojową. To mieszanka steroli oraz fosfolipidów, które obecne są w ziarnach soi. Lecytyna sojowa często wykorzystywana jest jako substancja emulgująca w wyrobach cukierniczych. Jednak najbardziej interesujące są jej właściwości biochemiczne. Substancja ta jest obecna w każdej błonie komórkowej, jednak jedynie w niewielkich ilościach. Zdecydowanie więcej jej znajduje się w tkance nerwowej, co jednoznacznie wskazuje, że jest ona ważną substancją również dla mózgu. Ten składnik Revitalium Mind Plus wpływa na sprawniejsze przewodzenie impulsów nerwowych a także wpływa na regeneracje sił organizmu, tym samym usuwając objawy zmęczenia psychicznego.

Lecytyna sojowa zawarta w Revitalium Mind Plus decyduje również o tym, że preparat ten ma dobroczynny wpływ na układ krwionośny i wątrobę, obniża bowiem poziom tzw. złego cholesterolu. Wpływa na opóźnienie procesu starzenia organizmu, zmniejsza również ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.

Innym ważnym składnikiem preparatu jest wyciąg z zielonej herbaty. Jej unikalne składniki odżywcze sprawiają, że organizm łatwiej zwalcza stres i napięcie emocjonalne, działa również pobudzająco. Wyciąg z zielonej herbaty szczególnie ważny jest w przypadku osób uczących się.

W preparacie na poprawę koncentracji i pamięci nie mogło zabraknąć korzenia żeń-szenia. Jego właściwości znane były już w starożytności. Jego zawartość w preparacie Revitalium Mind Plus decyduje o działaniu uspakajającym i relaksacyjnym, co wpływa na poprawę przepływu impulsów nerwowych łukiem odruchowym. Roślina ta reguluje również poziom cholesterolu we krwi, chroni naczynia krwionośne przed miażdżycą, zapobiega cukrzycy, wpływa na poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Ciekawym składnikiem preparatu Revitalium Mind Plus jest również bakopa drobnolistna, która od stuleci stosowana jest w medycynie ajurwedyjskiej. Zawarte w roślinie fitohormony wpływają na poprawę sprawności działania mózgu i wielu funkcji intelektualnych. Tym samym, zawartość tej rośliny wpływa korzystnie na procesy poznawcze i ułatwiające zapamiętywanie. Bakopa drobnolistna ponadto a właściwości uspokajające, łagodzi również stany lękowe.

Bardzo podobne działanie wykazuje również zawarta w preparacie wąkrotka azjatycka, stosowana przy objawach depresji. Roślina ta ma również właściwości redukujące nadciśnienie a także leczy zaburzenia krążenie obwodowego, przy tym rozluźnia i rozgrzewa mięśnie.

To oczywiście tylko wybrane składniki preparatu. Ich pełna lista jest o wiele dłuższa a każdy ze składników ma udowodnione właściwości lecznicze w przypadku kłopotów z pamięcią i koncentracją.

Badania w USA potwierdziły skuteczność Revitalium Mind Plus

Tak optymalnie dobrany skład Revitalium Mind Plus po prostu musi dawać pozytywne efekty. Jednak oczywiście skuteczność należało przetestować i zrobili to naukowcy z USA, którzy przeprowadzili badanie sondażowe. To samo, na którego wyniki już się powoływaliśmy na początku artykułu.

Wspomniane testy przeprowadzono na University of Chicago pod kierownictwem profesora Jacoba Mendla, który jest specjalistą w zakresie funkcjonowania ludzkiego mózgu. W badaniu udział wzięło 8 tysięcy osób, wybieranych zupełnie przypadkowo. Był to osoby obojga płci, różnych klas społecznych, w różnym wieku. Po 30 dniach przyjmowania preparatu Revitalium Mind Plus większość badanych deklarowało poprawę pamięci, a efekt ten utrzymywał się jeszcze na długo po zakończeniu badania.

Opinie specjalistów o Revitalium Mind Plus

Zdaniem profesora Jacoba Mendel, który nadzorował testy, za skuteczność preparatu odpowiada skład. „Obecnie na rynku nie spotyka się preparatów, które w swoim składzie zawierałyby tak wiele elementów odżywczych w korzystnych proporcjach. Dlatego preparat Revitalium Mind Plus jest kompletny pod każdym względem .” – ocenia profesor. Takie samo zdanie ma profesor Adam Duffy, który jest międzynarodowej sławy specjalistom od badania procesów starzenia się. On jednak zwraca uwagę również na to, że preparat jest bezpieczny w stosowaniu. „Duże stężenie składników aktywnych preparatu mogłoby prowadzić do wniosku, że nie jest on obojętny dla naszego zdrowia. Wszelkie badania wykazały jednak, że preparat Revitalium Mind Plus jest w pełni bezpieczny dla każdego człowieka” – twierdzi prof. Duffy.

Nasz opinia o Revitalium Mind Plus. Czy to faktycznie działa?

Opinie specjalistów oraz wyniki badań, które są naprawdę zdumiewające, jednoznacznie wskazują, że Revitalium Mind Plus poprawia pamięć i koncentracje. Co ważniejsze, preparat działa niezależnie od wieku, płci czy aktywności umysłowej. Skuteczna kuracja może więc znacząco wpłynąć na poprawę jakości życia. Nie będzie już problemu ze zdaniem egzaminu czy zapamiętaniem ciągu liczb, w ekstremalnych sytuacjach. Poprawi się czujność i spostrzegawczość umysłu. Nic zatem dziwnego, że stale powiększa się grono osób korzystających z Revitalium Mind Plus by lepiej wykorzystywać na co dzień potencjał swojego umysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.