Jagoda Maqui

Maqui berry to kolejna z jagód, które zawojowały rynek odchudzania w świecie takich produktów jak tabletki odchudzające.

Pochodzi z Argentyny, można ją jednak również spotkać w Chile, gdzie stosuje się ją nie tylko po to, żeby schudnąć. Jest świetnym wspomagaczem systemu odpornościowego dla całego organizmu, oraz wrogiem wolnych rodników, co stawia ją w równym rzędzie z innymi antyoksydantami.

Maqui berry, czyli jagoda Maqui jest często używana jako składnik w południowoamerykańskich kosmetykach odmładzających.

Na pewno Maqui jest konkurencją dla lansowanej na całym świecie Acai. Są zwolennicy teorii, którzy twierdzą, że jest nawet lepsza od swojej sławniejszej siostry.

Jagoda Maqui zawiera duże pokłady fosforu, białka, magnezu, manganu, kwasów tłuszczowych, potasu, prostych aminokwasów oraz fitosteroli.

Cudowna jagoda jest dystrybuowana w naszej szerokości geograficznej najczęściej jako suplement diety.

Maqui pomaga utrzymać wagę na stałym poziomie, a nawet (jeśli ćwiczymy) spalić kilka kilogramów masy tłuszczowej. Ostatnie badania wykazują, że w przeciwutlenianiu jest mocniejsza od Acai, co jest dość rewolucyjnym spostrzeżeniem dla świata nauki.

Jagoda Maqui podnosi tzw. dobry cholesterol i pełni bardzo ważną funkcję podobną do chromu: reguluje poziom glukozy we krwi, zapobiegając sięganiu po słodycze między posiłkami.

Poleca się ją nie tylko osobom pracującym fizycznie, ale również tym, które pracują w środowiskach stresowych wystawiając umysł na eksploatację. Maqui berry poprawia koncentrację i wzmacnia organizm dzięki dużej zawartości magnezu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.