Guarana

Jednym z bardziej znanych środków na odchudzanie jest Guarana (łac. paulinia cupana), która jest jednocześnie świetnym źródłem energii naturalnej, w związku z czym nie stosuje się jej tylko w suplementach odchudzających, ale również w napojach energetyzujących.

Guarana jest pnączem i występuje w przyrodzie w lasach Amazonii, gdzie klimat jest wilgotny a temperatura wysoka.

Od wieków jest stosowana leczniczo przez lokalne plemiona, ale także jako naturalny, zwiększający sprawność organizmu i jego wydajność specyfik pobudzający. Potomkowie Majów i Inków uważają ją za źródło młodości i dar od bogów. Sama roślina nazywa się tak od plemienia, które rozpowszechniło jej właściwości – to plemię to Indianie Guarani.

Guarana jest obecna w Europie już od XVII wieku, a jej właściwości po raz pierwszy udokumentował lekarz medycyny Christian Paulinii (stąd łacińska nazwa rośliny). Odkrył on właściwości Guarany wskazujące na wysoką zdolność do syntetyzowania kofeiny – jest aż cztery razy bardziej wydajna od kawy!

Guarana wystarcza na dłużej niż kawa, ponieważ wchłania się wolniej. Kawa działa przeciętnie na człowieka od 40 minut do około 2 godzin. Dla porównania Guarana wystarcza organizmowi na około 6 godzin i nie powoduje uzależnienia!

Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z pobudzenia, czyli wyostrzeniem zmysłów i zwiększeniem zdolności koncentracji, Guarana pozytywnie wpływa na serce, regulując jego pracę we wszystkich aspektach.

Można ją kupić w różnych postaciach – suszonego owocu, roztartego miału, w różnego rodzaju suplementach diety na odchudzanie.

Głównym zadaniem Guarany w walce z tłuszczem jest jego podgrzanie – ta roślina odpowiada głównie za termogenezę i utrzymywanie przez dłuższy czas podwyższonej temperatury lipidów, co powoduje ich spalanie, bo zamieniane są na energię.

Cukrzycy, ludzie cierpiący na arytmię, kobiety w ciąży, albo karmiące, oraz osoby z nadciśnieniem nie powinny stosować środków na odchudzanie zawierających Guaranę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.