Chlorella – białko z witaminą B12

Chlorella, to druga po spirulinie tak często spotykana w odchudzaniu alga, dzięki której nie tylko można pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale również zregenerować cały organizm.

Chlorella jest algą słodkowodną, zawierającą nieprzebrane pokłady chlorofilu – zielonego barwnika roślinnego. Sama alga zawiera bardzo dużo witamin – z grupy B, E, A, C, także potas. Blisko 60 procent w jej składzie to czyste białko – aż 19 aminokwasów, co przerasta największe źródła białka zwierzęcego wiele razy.

Chlorella – szerokie zastosowanie

Chlorellę stosuje się przy oczyszczaniu organizmu w SPA i innych gabinetach odnowy ze względu na jej silne działanie detoksykacyjne, oraz zdolność wspomagania układu immunologicznego.

Bardzo ważna uwaga: Chlorella jako jedyne białko pochodzenia roślinnego zawiera duże ilości witaminy B12, której zawsze brakuje wegetarianom i muszą ją uzupełniać suplementacją.

Chlorella zawiera beta-karoten, który jest niezastąpiony w profilaktyce nowotworowej i uodparnianiu organizmu na infekcje serca i zaćmy.

Chlorofil zawarty w Chlorelli odbudowuje komórki krwi, szczególnie płytki, które odpowiadają za krzepliwość. Ma ogólnie korzystny wpływ na limfę.

Chlorella – rzadkie właściwości

Chlorofil działając korzystnie na układ immunologiczny ma tę dobrą właściwość, że nie narusza struktur wewnątrz ciała i działa jak probiotyk nie niszcząc flory bakteryjnej, co jest rzadkością.

Owa cudowna alga działa podobnie do lecytyny – powstrzymuje zmiany miażdżycowe, odbudowuje zniszczone komórki, wspomaga pamięć i koncentrację, a także reguluje pracę układu żołądkowo-jelitowego.

Chlorellę można kupić przez Internet w postaci tabletek odchudzających, suplementów diety. Zaleca się spożycie nawet 20 tabletek dziennie, żeby uzupełnić ewentualne niedobory wynikające z aktywnego trybu życia.

Żeby chlorella przynosiła wymierne efekty, zaleca się ją stosować przynajmniej przez 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.